3 majTegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja  w naszej szkole odbyły się w dniu 4 maja 2016 roku.

3majZ tej okazji zorganizowaliśmy w szkole turniej pod hasłem „Co wiesz o Polsce?” wzorowany na teleturnieju telewizyjnym „Kocham, Cię Polsko!” Na początku uroczystości w historyczną tematykę narodowego święta wprowadzili uczestników uczniowie klasy IV, prezentując krótką scenkę obrazującą zaprzysiężenie Konstytucji 3 Maja. Następnie  naprzeciwko siebie stanęły dwie dtuzyny: biała i czerwona, każda wspierana przez swoją publiczność. 3maj1Zawodnicy zmagali się z pytaniami dotyczacymi naszego kraju, jego historii, geografii, przyrody. Musieli także wykazać się znajomością słów hymnu narodowego, rozpoznać stroje regionalne z różnych okolic Polski i popularne piosenki, przysłowia i powiedzenia itp. Publicznośc czynnie wspierała swoje drużyny. Dla wszystkich uczestników była to zarówno nauka, jak dobra zabawa.

Więcje zdjęć w GALERII