11-listopada-okienko110 listopada 2016 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły uczciła 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

DSCN5090

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania przez wszystkich zgromadzonych hymnu narodowego i krótkiej pogadanki prowadzącej uroczystość p. C. Kędziory na temat patriotyzmu w XXI w.

Potem odbyła się projekcja filmu „Polska- zobacz więcej” ukazującego piękno i walory turystyczne naszego kraju.

Następnie uczniowie klas IV-VI w krótkich wystąpieniach zaprezentowali swoje wypowiedzi na temat tego czym jest dla nich Ojczyzna.

DSCN5094

Po raz czwarty z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Lniśnie zorganizowany został

Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Tym razem każda z klas miała za zadanie przygotowanie współczesnej pieśni lub piosenki patriotycznej.

Oto tytuły utworów zaprezentowanych przez poszczególne klasy:

Oddział przedszkolny – „Płynie Wisła, płynie”
Klasa II – wiersz „11 listopada” , piosenka i taniec „Płynie Wisła, płynie”
Klasa III – „Jesteśmy Polką i Polakiem”
Klasa IV – „Bo wszyscy Polacy”
Klasa V – „Jak długo na Wawelu”
Klasa VI – „Kocham Cię Polsko!”
Podczas uroczystości panowała radosna atmosfera, było tanecznie, biesiadnie, ale i patriotycznie.