mbp.skierniewice15 grudnia 2016 roku uczniowie klas IV – VI wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej dla nich przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.

TDSCN5225ematem zajęć był „Multimedialny świat biblioteki”. Uczestnicy lekcji mogli zobaczyć, jak gromadzi się zbiory, jak powstaje elektroniczny katalog biblioteki i w jaki sposób z niego skorzystać. Uczniowie zapoznali sie także z takimi urządzeniami jak czytnik e-booków, tablet z funkcjami czytnika oraz z róznymi aplikacjami przydatnymi miłośnikom czytania. W biblotece mogliśmy zobaczyć supernowoczesny magazyn, gdzie zgromadzonych jest ok 70 tys. egzemplarzy książek.

DSCN5237Po wizycie w bibliotece uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami udali się na mikołajkową pizzę do pizzerii Mario w Godzianowie.