Mottem przewodnim Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Lniśnie była woda. Były filmy, ciekawostki o wodzie, konkursy  oraz ciekawe zabawy, których najważniejszym elementem była woda. A to dlatego, że w roku szkolnym 2016/2017 szkoła otrzymała dotację w wysokości 8 925,00zł i realizuje zadanie

„Woda na wagę złota – program edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej w Lniśnie”

dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Celem projektu jest uświadomienie dzieciom, rodzicom jak ważna dla zrównoważonego rozwoju jest ochrona zasobów wodnych Ziemi i właściwe gospodarowanie. W ramach dotacji uczniowie mają zorganizowane wyjazdy edukacyjne, wycieczki np. do Łodzi, Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, zajęcia stacjonarne, warsztaty. Uczniowie wykonali wiele doświadczeń badając właściwości wody i obieg wody w przyrodzie, szukali sposobów na racjonalne gospodarowanie wodą w domu i w szkole. W ramach dotacji zakupione zostały pomoce do prowadzenia zajęć a uczniowie mają możliwość udziału w różnych konkursach: fotograficznym, multimedialnym na prezentację, plastycznym oraz wiedzy.

Pogoda w tym dniu sprzyjała, więc zabaw z wodą były wielką przyjemnością. Dzień w szkole upłynął szybko i w miłej atmosferze. Wszystkim towarzyszył dobry humor. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

Rozegrane były konkurencje „SUMO NA WESOŁO” oraz „WYŚCIGI Z WODĄ” a to wyniki rywalizacji:

„SUMO NA WESOŁO”

II-III – 14 uczestników:

I m. Zuzanna Maciesiak

II m. Szymon Ebert

III m. Olaf Łuczyński

III m. Łukasz Stańczy

IV – VI dziewczęta – 4 uczestniczki:

I m. Katarzyna Trębska

II m. Beata Kowalska

III m. Alicja Krupa

1. IV – VI chłopcy – 16 uczestników: