Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Lniśnie

Ewa Tuka

Malwina Bachura

RADA RODZICÓW

Rada rodziców jest społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły, a jej kadencja trwa jeden rok szkolny. Rada rodziców współpracuje z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz organizacjami działającymi w szkole.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

• Występowanie do Dyrektora i innych organów szkoły z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły.
  • Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczego skierowanego do uczniów, realizowanego przez nauczycieli.
  • Opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora szkoły.
  • Rada Rodziców ma prawo wyrażania swojej opinii o pracy szkoły, Dyrektora i nauczycieli.
  • Przedstawiciele Rady Rodziców maja prawo uczestnictwa w komisji konkursowej wybierającej Dyrektora szkoły.

Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a w szczególności wspomagania realizacji celów i jej zadań. Zajmuje się również gromadzeniem funduszy
z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł w celu wspierania działalności statutowej szkoły,
a także ustala zasady użytkowania tych funduszy.

Rada Rodziców corocznie wydaje fundusze m.in. na:

• Nagrody i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursach
  • Bale karnawałowe, andrzejkowe
  • Słodycze i dekoracje na bale
  • Pomoce dydaktyczne
  • Nagrody książkowe dla najlepszych uczniów
  • Wydatki okolicznościowe

Szanowni Państwo,

Dzięki Waszej pomocy i wsparciu finansowemu, możemy cały czas doskonalić naszą szkołę i uatrakcyjnić proces nauczania naszych dzieci, dlatego zachęcam Państwa do wpłacania składek na fundusz Rady Rodziców i branie czynnego udziału w naszej działalności.