wiosenne_kolory_20110321_1471168957Uczniowie naszej szkoły wesoło spędzili tegoroczny pierwszy dzień wiosny. Dzień, który w tradycji szkolnej nazywany jest dniem wagarowicza, spędziliśmy w szkole na wesołej zabawie. Nikt w szkole w tym dniu z pewnością się nie nudził.

W programie obchodów pierwszego dnia wiosny znalazły się konkursy i zabawy, których wspólnym tematem było nadejście wiosny. Uczniowie wszystkich klas przygotowali się do zabawy poprzez kolorowe stroje, jednolite dla każdej klasy. Zabawę otworzył konkurs plastyczny, w czasiewiosenne_kolory_20110321_1240160185 którego dzieci wykonywały prace przedstawiające marzannę. Kolejnym etapem zabawy była rywalizacja drużynowa: zespoły z poszczególnych klas zmagały się z następującymi zadaniami: należało ułożyć wiersz, akrostych, którego pierwsze litery poszczególnych linijek utworzą hasło WIOSNA lub WIOSENKA, zawodnicy musieli również wykazać się znajomoscią przysłów oraz biegłościa w rozwiązywaniu przeróżnych zagadek. Nie zabrakło także zadań sprawnościowych.
Tegoroczny pierwszy dzień wiosny na apel ministra oświaty był obchodzony w szkołach jako „dzień talentów”. Z pewnością nasze wiosenne konkursy były szansą do zaprezentowania wielu uczniowskich talentów: plastycznych, literackich, przyrodniczych i sportowych. wiosenne_kolory_20110321_1685566362