solilandia17 kwietnia 2013 roku został rozegrany finał szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkuru Czytelniczego ?Książka – przyjaciel prawdziwy?organizowanego przez Fundację ABC XXI ?Cała Polska czyta dzieciom?, Kopalnię Soli ?Wieliczka? oraz Wydawnictwo PMDC.

Konkurs czytelniczy ma charakter drużynowy i jest adresowany do uczniów klas I ? III szkół podstawowych. Pierwsza edycja odbywa się pod hasłem ?W krainie Solilandii?, a książka konkursowa to ?Pamiętnik wielickiego skrzata? autorstwa Beaty Kołodziej.

solilandia 2

Główne cele konkursu to m.in.: rozbudzenie pasji czytania, promowanie głośnego czytania dzieciom, szerzenie wiedzy na temat skarbów kultury oraz legend Polski, poznawanie języka literackiego, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkołysolilandia 5

Po długiej i wyrównanej rywalizacji wygrała druzyna z klasy pierwszej.

Więcej zdjeć w GALERII