P1030266Tegoroczny Dzień Ziemi uczniowie naszej szkoły spędzili w sposób bardzo urozmaicony.

Obchody zaczęły się od części artystycznej, której przesłanie nawiązywało do  kampanii edukacyjnej  „Elektroodpady ? proste zasady” w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz wszelkimi innymi odpadami. Następnie wszyscy uczniowie obejrzeli projekcję filmu  o skutkach niszczącej działalności człowieka na Ziemi. Dalszy ciąg obchodów odbywał się już poza szkołą.

P1030278

Chcąc dać Matce Ziemi prezent z okazji jej święta uczniowie klasy V samodzielnie przygotowali  budki lęgowe dla ptaków. W dniu 24 kwietnia klasy IV ? VI wyjechały do  lasu w Głuchowie, aby przekazać leśniczemu budki lęgowe, które będą służyły ptakom w głuchowskim lesie przez kilka najbliższych lat.Podczas pobytu dzieci wraz z opiekunami pomogły w sprzątaniu lasu zbierając śmieci wzdłuż leśnych ścieżek.  Uczniowie na wykładzie pana leśniczego zdobyli wiele cennych i ciekawych informacji na temat lasu i jego mieszkańców. Urozmaiceniem wyjazdu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

GALERIAP1030306