DSCN1477W ramach projektu „Język angielski – twoja szansa do sukcesu” realizowanego w  naszej szkole we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją „wolność”, odbyła się uroczystość z okazji święta Halloween.

DSCN1408Halloween jest związane ze starożytnym celtyckim świętem, którym żegnano kończący się rok. Wierzono, że tego wieczoru istoty nadprzyrodzone pojawiają się na ziemi oraz, że dusze zmarłych mają pozwolenie na odwiedziny ich dawnych domów. Uczniowie klas IV-VI przygotowali przedstawienie przybliżające genezę i zwyczaje związane z tym świętem. Dla pozostałych uczniów nie zabrakło halloween’owych konkursów ze słodkimi nagrodami oraz pokazu mody rodem z horrorów. Wszystkie duchy pożegnano tańcami, tj. dyskoteką szkolną.

Więcej zdjęć w Galerii