DSCN2787Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów.

Jednym z nich są jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób. Scenariusz jasełek bożonarodzeniowych wystawionych w naszej  szkole nie odbiegał od oryginału. Na scenie pojawiły się pastuszkowie, królowie, Herod, śmierć i oczywiście Święta Rodzina.DSCN2827 Pierwsza scena inscenizacji przedstawiała moment zwiastowania , druga drogę Marii i Józefa do Betlejem , trzecia odbyła się w pałacu okrutnego Heroda, a czwarta  w stajence w Betlejem. Uczniowie do występu przygotowywali się kilka tygodni, z wielką troską o to, aby sceny były brawurowo odegrane, a kolędy pięknie zaśpiewane. Na słowa uznania zasłużyli wszyscy młodzi aktorzy, którzy otrzymali wysoką oceną zebranych gości oraz rodziców.

Wiecej zdjęć w GALERII