owoceW roku szkolnym 2014 / 2015 rozpoczynamy akcję  propagowania zdrowego odżywiania, pod hasłem:

„Kolorowe dni”, której motto brzmi „Jedz kolorowo, żyj zdrowo”.
Najważniejszą zasadą tych dni jest uświadomienie dzieciom znaczenia wartości produktów, wzbogacenie codziennego jadłospisu o witaminy i składniki mineralne ze szczególnym uwzględnieniem codziennego spożywania warzyw i owoców. Składniki pokarmowe zawarte w warzywach i owocach z każdej grupy kolorystycznej troszczą się o organizm w różny sposób. Warto więc zadbać o to, by nasz codziennie organizm ”spróbował” warzyw i owoców każdego koloru.
Celem akcji jest pokazanie dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych, a poza tym są smaczne. Celem tej inicjatywy jest równocześnie świetna zabawa oraz urozmaicenie i ubarwienie szkolnego dnia.

Drodzy rodzice!
Pamiętajmy o tym, że to czego dzieci nauczą się w szkole, o zdrowym odżywianiu,  powinno być kontynuowane w domu. Bądźmy wzorem dla naszych dzieci i sami jedzmy warzywa i owoce codziennie.

Dzień 24 lutego br. był  w naszej szkole: „dniem zdrowym i kolorowym”.
Był to pierwszy dzień, który w ramach akcji:
„Kolorowe dni” był dniem pomarańczowym pod hasłem:
„Jedz warzywa i owoce w kolorze zachodzącego słońca”.

Konkurs na 100 %pomarańczową klasę wygrała klasa „O” i klasa III.

Gratulacje !!!