sUczniowie Szkoły Podstawowej w Lniśnie w dniu 30 kwietnia uroczyście uczcili 224-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

STW szkole odbyła się akademia której mottem był tytuł piosenki „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Pierwsza część uroczystości nawiązywała do historii i chlubnego wydarzenia, jakim było uchwalenie pierwszej europejskiej konstytucji. W drugiej części występujący na scenie uczniowie recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali współczesne piosenki o ojczyźnie. W ten sposób szkoła pragnie budować w młodych ludziach poczucie więzi z ich krajem, dumy z własnej Ojczyzny i szacunku dla historii. Każda z klas miała swój wkład w przygotowanie uroczystości. Nad całością czuwała p. C. Kędziora.