Klasy 4 i 6 wybrała się 21 kwietnia 2023 roku do CEKiSu na film „Obraz”.

Trzy postacie z różnych warstw społecznych uciekają z niedokończonego obrazu w poszukiwaniu Malarza, mając nadzieję, że ukończy swoją pracę. Zamek, ogrody kwiatowe, groźny las – oto elementy obrazu, które Malarz z tajemniczych powodów pozostawił niedokończone w swoim dziele. Na obrazie pozostały również postacie ludzkie w formie szkiców, niewypełnione przez twórcę. Przekonani, że tylko Malarz może stworzyć harmonię dzieła poprzez ukończenie obrazu, Ramo, Lola i Plume postanawiają go odszukać.
W trakcie swojej przygody będą próbowali odkryć: co się stało z Malarzem? dlaczego ich porzucił? dlaczego zaczął niszczyć niektóre ze swoich obrazów? czy pewnego dnia poznają tajemnicę Malarza?

Na zakończenie projektu klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W czwartek 16 marca 2023 roku klasy IV i VI wybrały się na film pt. „Drogi Panie Dyktatorze”.

Wiosną 1945 roku 11-letni Felix razem ze swoją mamą Anną uciekają ze zbombardowanego domu w Monachium na bawarską wieś. Tam chłopiec poznaje nowych kolegów, z którymi pod wpływem nazisty, dawnego sąsiada Anny, zaczyna się fascynować ideologią nazistowską. Pewnego dnia chłopcy dokonują niezwykłego odkrycia…

Dnia 13 lutego klasa IV i VI wzięły udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w cyklu „Kino współczesne”. Uczniowie obejrzeli film pt. „Fritzi”.

„Fritzi” to ciepły, rodzinny, przejmujący film o walorach edukacyjnych, który w przystępny sposób ukazuje niedorosłym odbiorcom realia życia w Niemczech zaraz przed upadkiem żelaznej kurtyny. Bogaty w szczegóły i do bólu autentyczny, ukazuje wszechobecne w tamtych czasach podziały, obecne zarówno w świecie polityki, jak i na szkolnym podwórzu; podziały, przez które ani dorośli, ani dzieci nie mogli czuć się w pełni bezpiecznie przed rewolucją 1989 r. W tej szarej, wrogiej przestrzeni nastoletnia Fritzi próbuje zawalczyć o to, co jest dla niej naprawdę ważne: o przyjaźń, wolność i prawdę.