19.12_015To była już ósma „wigilia środowiskowa” w Lniśnie.

19.12_019W sali OSP ten wieczór (18 grudnia 2009 r.) spędzili razem mieszkańcy wsi Lnisno, uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele i zaproszeni goscie:  m. in. Wójt Gminy Godzianów Paweł Karasek, księża parafii Janisławice – ks. Stanisław Góraj i z parafii Żelazna – Andrzej Sałkowski. Oprawę artystyczną wieczoru przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Lniśnie pod kierownictwem pań: Anny Koczywąs i Jolanty Szum. Była to wzruszająca opowieść o tym, co w wieczór wigilijny jest najważniejsze: aby widzieć Jezusa w drugim człowieku i aby dziś Bóg rodził się w sercu każdego z nas. Historia znana i powtarzana od dwóch tysięcy lat wciąż nie traci na aktualności. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu, dlatego zebrały ogromne brawa, zwłaszcza solistka – Natalia Trębska w roli Archanioła Gabriela, która oczarowała zebranych swoim śpiewem. Po przedstawieniu i tradycyjnym „opłatku” zebrani mogli skosztować wigilijnych potraw, które przygotowały panie z Rady Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich. Ten wieczór nie mógł się oczywiście odbyć bez wspólnego śpiewania kolęd. wigilia_039Na zakończenie została przeprowadzona loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Fantami były gadżety świąteczne dobrowolnie ofiarowane przez uczniów. Akcję przeprowadzili członkowie SKO.
Gdy siedem lat temu p.dyrektor Lucyna Kubik wyszła z inicjatywą zorganizowania wspólnego wieczoru wigilijnego dla wsi, nie przypuszczała, że na stałe wpisze się on do kalendarza.
Uczestnicy imprezy zgodnie powtarzają, że bez naszej „wiejskiej wigilii” nie wyobrażają sobie Świąt. To wieczór, który łączy ludzi i to dobrze, że chcą być wtedy razem.
Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii.