16 czerwca w naszej szkole odbył się wykład dotyczący bezpieczeństwa w sieci, który to poprowadziła Pani podkomisarz Katarzyna Lesiak-Brykowska z Łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie najczęstszych zagrożeń w sieci, wyjaśnione zostało pojęcie cyberprzemocy, uczniowie poznali techniki ochrony swoich danych oraz dowiedzieli się na czym polega odpowiedzialność prawna osób nieletnich w Internecie. Na koniec spotkania Pani Katarzyna opowiedziała jak wygląga praca funkcjonariuszy z CBZC. Bardzo dziękujemy za spotkanie, które dostarczyło nam niezbędnej wiedzy w tych trudnych czasach, gdzie Internet stał się miejscem hejtu i bezprawnych działań. Jak widać po dzisiejszym wykładzie, nikt w sieci nie jest anonimowy, a osoby poszkodowane zawsze mogą znaleźć pomoc w CBZC.