P1010633Zimowe ferie świąteczne to dla niektórych uczniów naszej szkoły czas spędzony bardzo pracowicie.

gzwPoczątek karnawału to w ludowej tradycji czas, gdy od domu do domu wędrują kolędnicy. „Niechaj tradycjom ludowym zadość dzisiaj będzie,

dlatego przychodzimy do Was po kolędzie.”

Zorganizowaliśmy więc dwie grupy kolędników, które tradycyjnie z wesołą kolęda i noworocznymi życzeniami odwiedzały mieszkańców wiosek Lnisno i Gzów. Uczniowie klas starszych klas wcielili się w postacie Maryi, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy, Aniołów, Śmierci i Diabła. Życzliwie i bardzo gościnnie byli przyjmowani w niemalże każdym domu. Hojnie też byli obdarowywani słodyczami no i oczywiście gotówką. Zerbrane pieniądze w znacznej części będą przeznaczone na cele charytatywne. Wszystkim, którzy zechcieli gościć kolędników z naszej szkoły serdzecznie dziękujemy.

„Niech Wam służy szczęście o każdej godzinie

I niech Was dobrego nic w życiu nie minie!

Za kolędę dziękujemy,

Zdrowia, szczęscia winszujemy

Na ten Nowy Rok!”

 

Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii.