P102010615 kwietnia 2010 roku to ostatni dzień trwania konkursu ?Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO? organizowanego przez PKO BP, do którego po raz drugi przystąpiła nasza szkoła.

P1020096

W tym dniu w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działania Szkolnej Kasy Oszczędności, podczas którego dokonaliśmy podsumowania wszystkich naszych konkursowych działań, a w szczególności tego, co zgromadziliśmy na koncie SKO. Oto niektóre  tegoroczne wyniki: zebraliśmy  ponad 2 tony makulatury, 1952 kg kasztanów, 80 kg aluminiowych puszek.  Niemały dochód przyniosła działalność sklepiku, organizowane loterie, sprzedaż kart i palm wielkanocnych. Ważnym elementem naszej działalności jest  udział w akcjach charytatywnych (Gora Grosza, WOŚP, Serce za Serce). W ramach konkursu podejmowaliśmy również działania edukacyjne (konkursy, wycieczki, pokazy) promujące oszczędzanie i przybliżajace dzieciom zagadnienia z ekonomii i bankowości.  Wszyscy zgromadzeni na apelu uczniowie obejrzeli prezentację na temat działalności naszej Szkolnej Kasy Oszczędności oraz sposobów oszczędzania, którą przygotował kolega z klasy VI Przemek Seliga.P1020115 Zadaniem finałowym uczniów – członków SKO było zredagowanie  hasła promującego oszczędzanie. Uczniowie pracujący w kilkuosobowych grupach wykazali się niezwykłą pomysłowością.

Więcej zdjęć w galerii.