P102014230 kwietnia 2010 roku odbył sie w naszej szkole uroczysty apel z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wszyscy zebrani na uroczystości mieli okazję wysłuchać wierszy i piosenek nawiązujących do wydzarzeń sprzed 219 lat.P1020143 Rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja nazywamy świętem  wolności i radości, a ważne słowa z nim związane to:  WOLNOŚĆ, NARÓD I OJCZYZNA. Jak ważne są to wartosci dla wszystkich Polaków, przekonalismy się nidawno po tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu, w której zginęło wielu mądrych zasłużonych dla Polski ludzi, prawdziwych patriotów.  W nawiazaniu do wydarzeń sprzed ponad dwóch wieków i do tych  z ostatnich tygodni uczniowie klas IV – VI podczas uroczystosci zaprezentowali wiersze, pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Tematem przewodnim akademii był cytat  ze  współczesnej patriotycznej pieśni:  „Jest takie miejsce…”.

Więcej zdjęć w galerii.