dzie_mamy_20100602_20238234452 26 maja – Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu.  Uczniowie  naszej szkoły z tej okazji wystąpili przed najwdzięczniejszą publicznością – naszymi gośćmi były Mamy.

W maju, kiedy przyroda budzi się do życia, Mamy mają swoje święto. Ale nie tylko wiosną i nie tylko tegodzie_mamy_20100602_2073981236 dnia kochamy swoje Mamy. Dzień Matki ustalono po to, aby przynajmniej raz w roku ludzie uprzytomnili sobie, a Matki odczuły, jak ważna jest ich rola w społeczeństwie. Nie napisano, nie wyśpiewano wszystkiego, co wiąże się ze słowem MATKA. W dniu swego święta Mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole 26 maja 2010 roku odbyła się  uroczystość dedykowana wszystkim Mamom, podczas której słowem, tańcem i piosenką staraliśmy się wyrazić naszą miłość i wdzięczność za trud, cierpliwość i dobroć naszych mam. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem p. J. Szum,   p. E. Przybył i p. K. Białkowskiej. Uczniowie przedstawili  m.in. zabawną scenkę  pt. „Mamy samochwały „, wiersze dedykowane Mamom przeplecione tańcami i piosenkami. Na zakończenie części artystycznej Mamy obejrzały wzruszającą prezentację multimedialną, której bohaterkami były One same. Do stworzenia prezentacji posłużyły zdjęcia Mam, które połączone z pełnymi refleksji piosenkami w tle i sentencjami na temat macierzyństwa, dały wspaniały efekt. dz_mMamy nie kryły wzruszenia. Dumne ze swoich pociech, brawami podziękowały za bardzo efektowny występ. Następnie dzieci złożyły Mamom życzenia i wręczyły  im wykonane samodzielnie w szkole upominki. Dalsza część uroczystości upłynęła na spotkaniu przy kawie i herbatce.

 

Więcej zdjęć zobaczysz w galerii.