dzie_dziecka_20100613_16062252792Dzień Dziecka w naszej szkole był dniem sportu i wiedzy o książce.
 
1 czerwca jest Światowym Dniem Dziecka. W naszej szkole jest to także dzień sportu, a w tym roku razem z obchodami Dnia Dziecka dokonaliśmy również podsumowania Majowych Dni Książki. Zabawę zaczęliśmy od przyjęcia pierwszoklasistów do grona czytelników. Po krótkiej części artystycznej i złożeniu ślubowania  p. Anna Koczywąs – opiekun biblioteki szkolnej pasowała każdego pierwszaka na czytelnika. Następnym punktem wspólnej zabawy był konkurs „Kto najlepiej zna baśnie Andersena”, w którym rywalizowały między sobą drużyny klas III, IV. V i VI.  Najlepszą znajomością baśni Andersena w tym kdzie_dziecka_20100613_11887220361onkursie wykazała się drużyna z klasy VI. Następnie każda klasa przedstawiła przygotowaną wcześniej scenkę dotyczącą ulubionej lektury. Szczególne uznanie publiczności i jury zyskała interpretacja Czerwonego Kapturka w wykonaniu klasy III, „Muchy samochwały” w interpretacji klasy II oraz fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” przygotowany przez klasę VI. Po  konkurencjach literackich przyszedł czas na posiłek: kiełbaski z grilla – przygotowane przez mamy z Rady Rodziców, słodycze i lody. Na koniec tego obfitującego w wydarzenia dnia obyły się zmagania sportowe w następujących dyscyplinach:
?hula-hop
?pokonywanie toru przeszkód
?slalom na desce z kółkami
W ocenie uczestników tegoroczny Dzien Dziecka był po prostu dniem dobrej zabawy.
Więcej zdjęć mozna zobaczyć w galerii.