10 października DSCF30202010 r. w całej Polsce obchodziliśmy X Dzień Papieski. Tegoroczny przebiegał pod hasłem ?Jan Paweł II – Odwaga Świętości?.  Także uczniowie naszej szkoły z tej okazji oddali hołd Janowi Pawłowi II.

Po niedzielnej Mszy św. w kościele św. Małgorzaty w Janisławicach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lniśnie przedstawiły montaż słowno-muzyczny ilustrowany fragmentami filmów i fotografii z życia Jana Pawła II. janisl
Następnego dnia w szkole uczniowie wspominali Papieża ? Polaka podczas uroczystej akademii. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV ? VI, przygotowana pod kierunkiem p. Anny Koczywąs, wszystkich zebranych wprowadziła w nastrój zadumy i refleksji. Była wspomnieniem trudnej drogi życiowej Karola Wojtyły, ze szczególnym zaakcentowaniem jego posłannictwa, głoszonego nauczania, postawy wiary i miłości bliźniego.