wigilia2220 grudnia 2010 roku w sali OSP w Lniśnie po raz kolejny zostało zorganizowane uroczyste spotkanie wigilijne, w którym oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców dzieci ze szkoły licznie wzięli udział mieszkańcy wsi.

Uroczystość była okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi na uroczwigilia16ystości był m. in.  nowowybrane władze gminy: Wójt Gminy Godzianów Zdzisław Tuleja wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Halina Karalus, a także ks. Stanisław Góraj ? proboszcz  parafii Janisławice. Rolę gospodarzy pełnili: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lniśnie Lucyna Kubik a także Prezes OSP w Lniśnie Józef Tuka.
 Na początku uczniowie szkoły wprowadzili zgromadzonych na uroczystości w bożonarodzeniowy nastrój  subtelnie i z wielką wrażliwością prezentując część artystyczną pt. ?Ten szczególny dzień się budzi…? – opowieść o wydarzeniach sprzed 2000 lat i o tym, czym dla współczesnego człowieka powinno być Boże Narodzenie. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek. Część artystyczną i piękną dekorację sali uczniowie  przygotowali pod kierunkiem pań Anny Koczywąs i  Jolanty Szum. wigilia25

Następnie przyszedł czas na życzenia bożonarodzeniowe, od gospodarzy i zaproszonych gości. Głos zabrali: dyrektor szkoły Lucyna Kubik, ks. Stanisław Góraj, Wójt Zdzisław Tuleja i  Przewodnicząca Rady Gminy Halina Karalus.

Kolejnym i najważniejszym momentem spotkania było podzielenie się opłatkiem ? symbolem wspólnoty, zgody i pojednania. Potem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy przygotowane przez panie z Rady Rodziców pod kierownictwem przewodniczącej p. Małgorzaty Kowalskiej.
Już po raz dziewiąty w Lniśnie przeżyliśmy spotkanie opłatkowe razem z rodzicami i mieszkańcami wsi zgodnie z najpiękniejszą polska tradycją. Rozmowy w miłej atmosferze i wspólny śpiew kolęd dopełnił piękny, świąteczny klimat tego wieczoru.wigilia20

Wiecej zdjęć można zobaczyć w GALERII.