walent2

14 lutego obchodziliśmy  święto zakochanych nazywane  walentynkami.

Nazwa ta pochodzi od patrona zakochanych świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go „od Twojego Walentego”. Jest także legenda, która głosi, że właśnie tego dnia ptaki dobierają się w pary. W naszych czasach obchodzimy Walentynki wysyłając anonimowe kartki lub wręczając drobne upominki tym, których kochamy. disco1

W naszej szkole 14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę Walentynkową”. Uczniowie klasy VI sprzedawali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe, które nabywcy wypełniali miłymi słowami skierowanymi do osób, które darzą szczególną sympatią.

Następnego dnia odbyła się dyskoteka, na począku której uroczyście otworzyliśmy skrzynkę z pocztą walentynkową, a kartki z czerwonymi serduszkami trafiły do adresatów. Niektórzy zebrali naprawdę dużo sympatycznych liścików.

hotdog7

Podczas dyskoteki poczęstunek zapewnili członkowie SKO z klasy IV przygotowując wyśmienite hot-dogi.

Pozostałe zdjęcia można zobaczyć w galerii.