Beztytuu220 lat minęło od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 29 kwietnia w naszej szkole uroczystym apelem uczciliśmy to doniosłe wydarzenie w historii naszego państwa i narodu.

 

Akademię przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierownictwem p. Cecylii Kędziory. Wskazali na wielką wagę Konstytucji 3 Maja, ktDSCF4023óra była jednym z milowych kroków na drodze polskiej historii. Zaprezentowali okolicznościowe wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazywały pragnienia naszych przodków o wolnym, niepodległym państwie, gdzie wszyscy są równi wobec siebie i gdzie nikt nie zazna krzywd ze strony państw sąsiednich. Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną na temat Konstytucji 3 Maja.

My, Polacy powinniśmy czcić nie tylko klęski narodowe, ale i takie wybitne rozwiązania ustrojowe jak pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa – symbol wolności i niepodległości Polski. Tegoroczny początek maja to dla Polaków czas szczególnie radosny. Mamy powody do dumy także  z racji beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka, papieża Jana Pała II, który jest dla nas wielkim przykładem patriotyzmu i od którego powinniśmy się uczyć miłości do Ojczyzny.

Witaj Majowa Jutrzenko!
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,DSCF4016
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj!

GALERIA