logokon” Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” – takie hasło przyświecało konkursowi, który odbył się w naszej szkole.

27 maja 2011 roku został zorganizowany w naszej szkole międzyszkolny konkurs matematyczny dla trzecioklasistów „Matematyczny Talent”. Do tego, jak ważną dziedziną życia jest matematyka, nie trzeba nikogo przekonywać. Dużo się mówi ostatnio o potrzebie kształcenia na kierunkach ścisłych. W roku ogłoszonym przez Ministerstwo Oświaty rokiem talentów warto poszukać talentów matematycznych i to wśrod najmłodszych uczniów.Do udziału w rywalizacji zaprosilismy zatem uczniów z okolicznych szkół. Przygotowaniem konkursu zajęła się p. Małgorzata Sobieraj. Z trudnymi zadaniami matematycznymi zmagało się 14 dzieci – najlepszych matematyków klas trzecich z Godzianowa, Janisławic, Michowic, Białynina, Wysokienic, Głuchowa i Lnisna. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – części testowej i z zadań otwartych.kon2

 

Wyniki rywalizacji są następujące:

I miejsce – Jakub Janik, Szkoła Podstawowa w Białyninie
II miejsce – Sylwia Pietrzak, Szkoła Podstawowa w Wysokienicach
III miejsce – Marcin Pąśko, Szkoła Podstawowa w Lniśnie

Wyróżnienia otrzymali:
Wojciech Kijo – Szkoła Podstawowa w Janisławicach
Patrycja Krysiak – Szkoła Podstawowa w Wysokienicach
Anna Grzywa – Szkoła Podstawowa w Lniśnie

Konkurs mogliśmy zorganizować dzięki realizowanemu w naszej szkole projektowi unijnemu „Małymi kroczkami budujemy lepszą porzyszłość”.

Zobacz GALERIĘ

kon7