jpw2

22 października 2011 roku po raz pierwszy obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne Błogosławionego Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji część artystyczną.

Życie Jana Pawła II było wielokrotnie opisywane i udokumentowane wieloma zdjęciami i nagraniami. Nie wszyscy jednak pamiętają, że błogosławiony Papież napisał list do dzieci. Zawsze były mu bardzo drogie, w swoim liście mówi o tym wyraźnie i zwraca się do dzieci jako do swoich DROGICH PRZYJACIÓŁ. W pierwszej części przedstawienia uczniowie pochylili się nad tym właśnie listem  i wsłuchiwali się, co chce nam przekazać nasz Błogosławiony Ojciec Święty. On nadal liczy na naszą modlitwę i dobre życie, na to ,że  będziemy żyć w przyjaźni z Jezusem i nieść Jego miłość dalej w świat. To wielkie i ważne zadanie, jak je wykonać-  pomogło nam zrozumieć wystawione w drugiej części przedstawienia misterium pt. ? Gołąbek Pokoju?.

jpw1

W sobotę 22 października uczniowie uświetnili obchody liturgiczne Błogosławionego Jana Pawła II w kościele parafialnym w Janisławicach a w poniedziałek wspominaliśmy Błogosławionego Papieża w naszej szkole.
Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII
jpe8