Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Biegną więc ku niemu myśli i uczucia Polaków, a każda rocznica tego faktu wyzwala szczególne emocje narodowe.
Uczniowie naszej szkoły jak co roku uroczyście obchodzili 93 odzyskania niepodleglości. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod opieką p. Cecylii Kędziory. Pierwszą część uroczystości stanowiła inscenizacja pt. „Naszej ojczyźnie na urodziny” w wykonaniu uczniów klasy IV. W częsci drugiej wystąpił chór złożony z uczniów klas IV, V i VI, który zaprezentował polskie pieśni patriotyczne i legionowe z lat 1864 – 1919. Wszyscy zebrani na uroczystości mogli przyłączyć się do chóru, ponieważ słowa poszczególnych pieśni wyświetlane były na ekranie. Wspólne śpiewanie bardzo podobało się wszystkim uczestnikom akademii.
Na koniec pani dyrektor Lucyna Kubik podkreśliła, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległośc. Dzięki nim możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Pani Dyrektor uzmysłowiła uczniom, co oznacza szacunek dla naszej historii.
DSCF4857

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Biegną więc ku niemu myśli i uczucia Polaków, a każda rocznica tego faktu wyzwala szczególne emocje narodowe.

Uczniowie naszej szkoły jak co roku uroczyście obchodzili 93 rocznicę odzyskania niepodleglości. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod opieką p. Cecylii Kędziory. Pierwszą część uroczystości stanowiła inscenizacja pt. „Naszej ojczyźnie na urodziny” w wykonaniu uczniów klasy IV. W częsci drugiej wystąpił chór złożony z uczniów klas IV, V i VI, który zaprezentował polskie pieśni patriotyczne i legionowe z lat 1864 – 1919. Wszyscy zebrani na uroczystości mogli przyłączyć się do chóru, ponieważ słowa poszczególnych pieśni wyświetlane były na ekranie. Wspólne śpiewanie bardzo podobało się wszystkim uczestnikom akademii.DSCF4853

DSCF4852

Na koniec pani dyrektor Lucyna Kubik podkreśliła, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległośc. Dzięki nim możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Pani Dyrektor uzmysłowiła uczniom, co oznacza szacunek dla naszej historii.