W roku szkolnym 2011/20112 uczniowie naszej szkoły wzięły udział w różnego typu konkursach  rejonowych, ogólnopolskich:

Ogólnopolski konkurs mitologiczny ?KLIO? ? udział wzięło 19 uczniów

Najlepszy wynik ? Damian Rosiński ? 14 wynik w Polsce

Ogólnopolski Konkurs historyczny ? ?Dzieje oręża polskiego? ? 13 uczestników

Najlepszy wynik ? Damian Rosiński

Międzyszkolny konkurs ortograficzny w Janisławicach ?Z Ortografią za pan brat?

III miejsce – Szymon Sejdak

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla powiatu rawskiego i skierniewickiego

II miejsce – Gabriela Dziuda ucz.kl. VI

17 miejsce w Ogólnopolskim konkursie Języka angielskiego OLIMPUS CES – Gabrieli Dziudy

Konkurs rejonowym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody ?Mój Las?

Julia Faryj i Julia Łuczyńska II miejsce

6-oro uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego podczas konkursu przyrodniczego organizowanego przez LOP w Skierniewicach

Jakub Faryj został jego finalistą

Ogólnopolski konkurs matematyczny ? „Kangur”

Madej Mateusz – wyróżnienie

Międzyszkolny konkurs organizowany przez Szkołe Podstawową w Wysokienicach ?Matematyka w Banku?

Mateusz Madej  – IV miejsce, Damian Rosiński – V miejsce

Powiatowy konkurs plastyczny ?Miejsce moich marzeń? – organizowany przez Forum Młodych Ludowców

Julia Łuczyńska i Gabriela Dziuda otrzymały wyróżnienie

Konkurs organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach związanym z obchodami Roku Korczakowskiego

25 uczniów wzięło udział

Uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

Drużyna chłopców zajęła II miejsce w powiecie podczas rozgrywek w Makowie

XVII Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa

III miejsce w powiecie w kat. klas IV chłopców

Szkolna Kasa Oszczędności otrzymała nagrodę I stopnia na szczeblu rejonowym (2 województwa) w wysokości 2000 zł.

W  szkole przeprowadzono konkurs szopek bożonarodzeniowych, które można było oglądać w Kościele Parafialnym w Janisławicach jak również podczas ?Koncertu Noworocznego? w Godzianowie.

W szkole odbyło się wiele akcji i zbiórek. Uczniowie zebrali ? 3 t. makulatury, 100kg puszek aluminiowych, 1t. kasztanów.

Wiele akcji charytatywnych: Akcja Góra Grosza  – zbiórka drobnych monet, które przekazywane są  na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym, WOŚP, zbiórka plastikowych korków oraz żywności ?Szlachetna Paczka?.

W okresie bożonarodzeniowym odbył się kiermasz, którego dochód przekazany został dla ludzi potrzebujących pomocy w ramach ?Szlachetnej Paczki?

Corocznie uczniowie organizują tzw. Kolędowanie ? dochód z tego działania przekazywany jest na Misje i Adopcję na odległość.SKO sprzedawało Palmy wielkanocne i karty świąteczne, prowadziło kiermasz książkowy, dochód przeznaczony został na dofinansowanie wyjazdu uczniów na termy ?BANIA? do Białki Tatrzańskiej.