lodz91W dniu 16 października 2012 roku uczniowie młodszych klas wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu  finansowanego ze srodków WFOŚiGW.

Pierwszym punktem wycieczki była projekcja w Cinema City filmu „Pod taflą oceanu”. Film w technologii 3D przenosi widzów w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej i Indonezji. Na ogladających zrobił ogromne wrażenie. Uczniowie mieli okazję poznac piękno i niezwykłą przyrodę oceanów oraz wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko.

lodz2Następnym etapem programu była wizyta w ZOO i spotkanie z wieloma niezwykłymi egzotycznymi zwierzętami. Na koniec udalismy sie do Palmiarni Łódzkiego Ogrodu Botanicznego, gdzie uczniowie oprowadzani przez przewodników mieli okazję poznać wiele egzotycznych roślin z najdalszych zakątków Ziemi. Pamiątką z palmiarni są przywiezione do szkoły nasiona bananowca, które zostały zasadzone w szkolnym kąciku przyrodniczym.
To była niezwykle interesująca wycieczka, której uczestnicy mogli na kilka godzin przenieść się w świat egzotycznej przyrody.

Zdjecia z wycieczki można obejrzec w GALERII