DSCN0727Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był w naszej szkole okazją do zorganizowania zabaw i konkursów o charakterze profilaktycznym. Bawiliśmy się pod hasłem: „Jemy zdrowo, kolorowo!”

 

  

Choć w kalendarzu już wiosna, to pogoda wciąż jeszcze zimowa. 21 marca w czasie wspólnej zabawy zaklinaliśmy wiosnę, aby nareszcie już przyszła. Uczniowie II klasy przedstawili radosną inscenizację, w której pożegnali zimę i wyszli wiośnie na spotkanie.

DSCN0729

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym etapem naszego wiosennego spotkania był program przygotowany przez klasę III pod kierunkiem p. Lidii Skowron. Koleżanki i koledzy pokazali, jak zdrowo się odżywiać i co robić, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długie lata.

DSCN0736

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w konkursach i zabawach, które polegały na rozpoznawaniu warzyw i owoców po kształcie i smaku. Były zagadki i łamigłowki. Degustowaliśmy owoce, warzywa i soki. Najważniejsze jednak, aby zasady zdrowego odżywiania stosować w codziennym życiu. Unikajmy niezdrowych przekąsek: chipsów, słodyczy i napojów gazowanych. Jedzmy zdrowo nie tylko podczas pokazów i degustacji. Niech razem z wiosną na naszych stołach zagoszczą warzywa, kiełki i zielenina. 

Więcej zdjeć w GALERII

DSCN0742