DSCN256110 października w Szkole Podstawowej w Lniśnie odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział : dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pierwszaki przedstawili program artystyczny złożony z wierszy, piosenek, pląsów i tańców. Jak się okazało, było to dla najmłodszych wielkie przeżycie. Żadna z prób nie wypadła tak dobrze, jak występ przed szkołą i rodzicami. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie sobie poradziły. Nie brakowało wzruszeń, radości i gromkich braw.

DSCN2593Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów. W obecności zebranych odważnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez  panią Dyrektor na uczniów szkoły Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunowie SKO pani Małgorzata Sobieraj i Cecylia Kędziora przekazała dla każdego ucznia książeczkę z symboliczną złotówka na koncie.

W związku  z tym, że uroczystość odbyła się w dniu Święta Drzewa – miłym akcentem tej uroczystości było posadzenie drzewa. W całym kraju obchodzone było ono pod hasłem Drzewo Wolności pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lat Wolności. Posadzone drzewo będzie zdobić nasz plac zabaw i przypominać o tym ważnym dniu.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Więcej zdjęć w GALERII