DSCN2601Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Lniśnie.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony co roku 14 października to dzień niezmiernie ważny dla wszystkich, którym bliski sercu jest los polskiej oświaty. Tego dnia bieżącego roku  o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Lniśnie odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie.
DSCN2616W uroczystej akademii wzięli udział wszyscy nauczyciele, obecni i emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie i wielu rodziców. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciły również władze Gminy w osobach, p. Wójta Z. Tulei,
p. Przewodniczącej Rady Gminy H. Karalus i p. A. Mozgi – Sekretarza Gminy Godzianów.
Na początku uroczystości w kierunku nauczycieli i pracowników oświaty popłynęło wiele ciepłych słów z ust p. dyrektor Lucyny Kubik oraz zaproszonych gości. Wszyscy podkreślali wyjątkowość małej palcówki, w której panuje miła, niemal rodzinna atmosfera.
Następnie uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem swoich pań. Na scenie wystąpili uczniowie wszystkich klas począwszy od oddziału przedszkolnego do klasy VI. Przebiegiem występów kierowali Alicja Krupa o i Bartłomiej Dura z Samorządu Uczniowskiego.  Poprzez wiersze, piosenki, tańce i scenki uczniowie  – słowem, gestem i piosenką – odtworzyli na scenie klimat szkolnego życia w naszej małej placówce, wzbudzając aplauz publiczności.
Na zakończenie uroczystości Przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Duda złożyła nauczycielom serdeczne życzenia, po czym uczniowie i członkowie Rady Rodziców wręczyli kwiaty.

Więciej zdjęć w GALERII