DSCN2645Tradycyjnie Dzień Papieski przypada w niedzielę poprzedzającą 16 października – to jest dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Tegoroczny XIV Dzień Papieski obchodzony był w niedzielę 12 października. Towarzyszyło mu hasło: „Jan  Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Dzień Papieski stał się okazją, by w naszej szkole po raz kolejny uczcić pamięć Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II. W tym dniu wszyscy przypomnieliśmy sobie, życie i drogę do świętości Papieża Polaka. DSCN2653Przy cichym podkładzie muzycznym, tym razem to nauczyciele, odczytali opowieść o Janie Pawle II pt. „Z Wadowic do nieba”. Wszyscy uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści i obejrzeli przygotowaną, przez panią Kasię, z tej okazji prezentację. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy dla Wielkiego, Świętego Papieża jego ulubioną piosenkę  pt.„Barka”.