1Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości społeczność naszej szkoły uczciła w dniu 12 listopada uroczystością pod hasłem „Niech płynie w niebo dumny śpiew!”.

DSCN2681

 
 
 
 
 
W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele a także rodzice zebrali się na pięknej szkolnej akademii.
Pierwszą jej część stanowił krótki montaż słowno muzyczny poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Druga część uroczystości to zorganizowany już po raz drugi Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
i Żołnierskiej. W tym roku zadaniem każdej z klas było przygotowanie konkursowej pieśni lub piosenki z czasów II wojny światowej. Chcieliśmy w ten sposób nawiązać do 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicy powstania warszawskiego. Przyświecające uroczystości motto jest cytatem
z jednej z prezentowanych piosenek „Warszawskie dzieci”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali i prezentowali swoje występy przypominając zebranym znane, lecz nieco zapomniane piosenki żołnierskie. Nie zabrakło rekwizytów i kostiumów.  Publiczność z radością oklaskiwała wykonania piosenek powstańczych, partyzanckich i wojennych ballad a na koniec wydała werdykt
w głosowaniu na najbardziej rozśpiewaną klasę. W konkursie zwyciężyła klasa I, zaś wyróżnienia zdobyła klasa III i klasa V.
Oto utwory zaprezentowane w przeglądzie:
Klasa I -Pałacyk Michla
Klasa II – Hej, chłopcy bagnet na broń
Klasa III – Serce w plecaku
Klasa IV – Warszawskie dzieci
Klasa V – Dnia pierwszego września
Klasa VI – Rozszumiały się wierzby płaczące
I tak śpiewająco i radośnie uczciliśmy nasze wielkie święto narodowe.
 

 Więcej zdjęć w GALERII