Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay) to  akcja edukacyjna.dzien tabliczki

Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Więcej informacji na temat akcji na stronie http://www.wmtday.org/pl

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w tej akcji, która odbyła sie 1 pażdziernika. Ze znajomością tabliczki mnożenia mierzyli się wszyscy uczniowie, którzy powinni już zgłębić jej tajniki oraz nauczyciele. Koordynator akcji p. Gosia Sobieraj przybliżyła zgromadzonym cel akcji i przy pomocy wolontariuszy rozdzieliła pomiędzy biorących udział w akcji zadania dotyczące tabliczki mnożenia.

„Mistrzem Tabliczki Mnożenia” został uczeń klasy V Kacper Maciesiak

wśród nauczycieli najlepiej z zadaniami poradziła sobie p. Cecylia Kędziora