ekopracownia9 października 2015r. w Szkole Podstawowej w Lniśnie  oficjalnie otwarto nową ekopracownię „EKO-ŚWIAT – moja wymarzona ekopracownia w Szkole Podstawowej w Lniśnie”.

ekopracownia1Gmina Godzianowie pozyskała na to zadanie środki zewnętrzne w ramach konkursu pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Zadanie współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Gminę Godzianów
Zadanie obejmowało: remont, wyposażenie oraz zakup pomocy dydaktycznych na łączną kwotę około 21 550 złotych.
Uroczystego otwarcia ekopracowni dokonał Wójt Gminy Godzianów – Zdzisław Tuleja, Przewodnicząca Rady Gminy Godzianów – Halina Kalarus i  dyrektor szkoły. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny o tematyce proekologicznej. Po oficjalnym otwarciu rodzice, zaproszeni goście mogli  obejrzeć oraz ocenić wygląd i wyposażenie ekopracowni. Uczniowie zaprezentowali wykorzystanie  nowych pomocy demonstrując małe eksperymenty oraz wykorzystanie tablicy interaktywnej, wizualizera. ekopracownia2W swojej wypowiedzi – Wójt zaznaczył, że Oddanie do dyspozycji uczniów i nauczycieli nowej pracowni ułatwi nabywanie wiedzy i umiejętności przedmiotowych z przyrody. Jako Gmina, dążymy do nowoczesnego rozwoju naszych placówek   zapewniając  wysoką jakość kształcenia. Na zakończenie oficjalnej części przyszedł czas na słodki poczęstunek czyli pyszny tort przygotowany przez Radę Rodziców . Klasę ozdabia piękna fototapeta przedstawiająca las. . Ze środków własnych pomalowano ściany, wymieniono listwy przypodłogowe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą dobrze czuć się w nowej ekopracowni i chętnie zgłębiać tajemnice przyrodniczego świata.