tablica

To był wyjątkowy dzień w historii naszej szkoły. 11 października 2015 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Lniśnie świętowała 100-lecie istnienia placówki.

 

 

 

 

DSCF7867 Kopiowanie
Obchody rozpoczęły się o godz.11.30 Mszą św. w kościele parafialnym w Janisławicach. W oprawie liturgii uczestniczyli nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie naszej szkoły.
Kolejna część obchodów jubileuszu rozpoczęła się o godz. 13.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Lniśnie, gdzie zgromadziło się liczne grono uczniów, absolwentów, byłych nauczycieli i pracowników szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in.: Dyrektor Skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi p. Mirosława Nowacka, Starosta Skierniewicki p. Mirosław Belina, Władze Gminy Godzianów w osobach Przewodniczącej Rady Gminy p. Haliny Karalus,  Sekretarza Gminy p. Andrzeja Mozgi (pod nieobecność Wójta Gminy), proboszcz parafii Janisławice ks. Stanisław Góraj oraz dyrektorzy okolicznych placówek oświatowych.
DSCF7906 KopiowaniePo odśpiewaniu hymnu państwowego zebranych gości powitała dyrektor szkoły p. Lucyna Kubik. W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę obchodzonego jubileuszu, przybliżyła zarys historii szkoły podkreślając trud i determinację inicjatorów powstania i budowy szkoły, a także tych którzy pracowali na rzecz jej rozwoju. Mówiła o wielu pokoleniach absolwentów szkoły, które wyszły z jej murów, podkreśliła znaczenie placówki w lokalnym środowisku. Na zakończenie swojego wystąpienia p. Dyrektor odczytała wiersz, który specjalnie na tę uroczystość napisała p. Teresa Zajewska – córka kierownika szkoły w latach okupacji p. Czesława Sochockiego.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście życząc szacownej Jubilatce i jej społeczności dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszy.
Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali oni stuletnią historię szkoły, odtworzoną na podstawie kroniki szkoły i dokumentów archiwalnych. Ilustracją do poszczególnych fragmentów dziejów szkoły, a zarazem dziejów Polski, były znane piosenki z danych czasów. Na zakończenie części artystycznej uczniowie zaśpiewali szkole „200 lat”.
Następnie wszyscy uczestnicy obchodów jubileuszu udali się przed budynek szkoły, gdzie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej. To był ostatni punkt oficjalnej części obchodów.  Potem wszyscy zebrani przed szkołą ustawili do pamiątkowej fotografii, a za chwilę na szkolny dziedziniec wyniesiony został jubileuszowy tort, którego dzielenie rozpoczęła p. dyrektor Lucyna Kubik.
DSCF7886 KopiowanieLicznie zgromadzeni uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, oglądania przygotowanych wystaw, dokonywania wpisów w księdze pamiątkowej. Mimo przejmującego chłodu uroczystość przebiegała w bardzo ciepłej atmosferze, zwłaszcza spotkania po latach. Na zebranych czekała gorąca grochówka, ciasto i herbata.
Przybyli goście udali się zaproszeni na uroczysty obiad, który przygotowały mamy z Rady Rodziców i z KGW w Lniśnie.
Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom, uczniom, rodzicom, absolwentom oraz sponsorom za okazane serce i bezinteresowność, za ciężką pracę, za to, że wsparli nasze działania. Słowa wdzięczności kierujemy do Wszystkich, którzy sprawili, że obchody jubileuszu odbyły się w niezwykłej, serdecznej atmosferze. Z okazji swojego święta szkoła otrzymała wiele życzeń i upominków, za które dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują.

W lokalnej gazecie ukazał się artykuł: http://eglos.pl/obchody-100-lecia-szkoly-w-lnisnie/0,-1yr,3/

Więcej zdjęć w GALERII