indeksW dniu 19 listopada  w naszej szkole odbył się III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Tym razem tematem przeglądu były pieśni i piosenki harcerskie.

DSCN3480W nowej ekopracowni, zgromadzili się  uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i wielu rodziców. Pośrodku sali ustawiliśmy symboliczne ognisko. „Przy ognisku zasiadły wspomnienia, dziejów kraju uczą nas” , fragment jednej z harcerskich pieśni – to było motto naszego spotkania. Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu harcerskiego każda z klas zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę harcerską. Pomiędzy piosenkami uczniowie klasy V i VI zapoznali zebranych z historią ZHP i innych organizacji harcerskich. Przytoczyli także informacje na temat symboliki krzyża harcerskiego. 

DSCN3492

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni chwycili się za ręce tworząc w ten sposób wokół ogniska harcerski krąg. Wspólnie zaśpiewaliśmy harcerską pieśń pożegnalną „Ogniska już dogasa blask”.

Piosenki prezentowane przez poszczególne klasy:

Klasa pierwsza – „Idzie zuch, wicher dmucha – pląs zuchowy”

Klasa druga – „Stokrotka”

Klasa trzecia – „ Jak dobrze nam”

Klasa czwarta – „Płonie ognisko w lesie”

Klasa piąta – „Czar ogniska”

Klasa szósta – „Płonie ognisko i szumią knieje”

To było miłe spotkanie w atmosferze harcerskiej gawędy. Za przygotowanie odpowiedzialne były panie Cecylia Kędziora i Jolanta Szum.

Czuwaj!

 Więcej zdjęć w GALERII