matecznikW dniu 25 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do miejscowości Otrębusy niedaleko Warszawy.

otrebusy-mazowszeCelem wyjazdu był „Matecznik” czyli siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, gdzie obejrzeliśmy wspaniałe widowisko pt. „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu artystów tego świetnego, znanego na całym świecie zespołu. Koncert zorganizowany został w formie programu edukacyjnego na temat polskich tańców regionalnych. Na koncercie „Mazowsza” uczestnicy poznali bogactwo folkloru „małych ojczyzn”. Piękno i różnorodność form tanecznych została uzupełniona prezentacją charakterystycznych melodii, instrumentów i strojów, a barwna opowieść konferansjera przybliżyła tradycje poszczególnych regionów. Uatrakcyjnieniem koncertu było wykorzystanie projekcji multimedialnych. Po koncercie skorzystaliśmy z możliwości sfotografowania się z artystami zespołu.

Będąc w Otrębusach zwiedziliśmy także istniejące tam Muzeum Techniki i Motoryzacji, w którym zgromadzonych jest wiele zabytkowych samochodów, motocykli i innych pojazdów. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy auta, pojazdy wojskowe i wysłuchaliśmy ciekawych informacji i ich temat.

Więcej zdjęć w GALERII