IMG 1075Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, najbardziej wyczekiwane, zwłaszcza przez dzieci.

IMG 1112
Dlatego przeżywamy je w sposób szczególny. W wielu wspólnotach gromadzimy się na spotkaniach opłatkowych. Szkolne Spotkanie Opłatkowe w naszej szkole to już tradycja; dzień szczególny, wyjątkowy. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości: rodziców i przyjaciół szkoły. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się występem dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Później uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka pt. „Jezus malusieńki”. Występy zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” i odczytanie fragmentu Pisma Świętego z Ewangelii św. Łukasza mówiącego o Bożym Narodzeniu. Słowo Boże, jasełka i wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.IMG 1128Zanim połamaliśmy się opłatkiem głos zabrali: Pani Dyrektor, ks. Mirosław Nowosielski, Pani Halina Karalus – Przewodnicząca Rady Gminy składając gorące, serdeczne życzenia świąteczna. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku, umocnieni duchowo „zasiedliśmy” do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez naszych Rodziców.

Janisławice
Jeszcze raz uczniowie naszej szkoły zagrali w Jasełkach. Na prośbę Księdza Proboszcza, Stanisława Góraja przedstawili Jasełka w Kościele parafialnym w Janisłwicach. Grę „małych aktorów” można było zobaczyć w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia. Wszyscy zebrani nagrodzili występujących uczniów wielkimi brawami, a Ksiądz Proboszcz przygotował słodkie cukierki.

Żelazna
11 stycznia uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni z przedstawieniem jasełkowym do kościoła w Żelaznej. Z wielką radością i zaangażowaniem przedstawili parafianom przygotowane przedstawienie, które bardzo się podobało. Za ich trud otrzymali gromkie brawa i od Księdza Proboszcza słodki upominek.

 

Więcej zdjęć w GALERII