IMG 1312Od wielu już lat w kalendarz imprez w Szkole Podstawowej w Lnisnie na stałe wpisana jest uroczystośc z okazji Dnia Babci i  Dnia Dziadka.

W piątek 22 stycznia 2016 roku wspólnie z przybyłymi do szkoły seniorami obchodziliśmy ich święto. A przybyli goście to oczywiście bardzo ważne osoby dla uczniów – ich ukochane Babcie i Dziadkowie. Dla nich uczniowie wszystkich klas przygotowali w tym dniu wiele atrakcji.

IMG 1344Na początek zaprosiliśmy naszych gości do świata telewizji, czyli na część artystyczną, nawiązującą formą i treścią do telewizyjnej Familiady. Jako przerywnik w programie poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie wiersze, piosenki, tańce i skecze. Uczniowie klasy VI przygotowali zaśinscenizacji wiersza I. Kraszewskiego „Dziad i baba. Część artystyczną uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Ewy Przybył, Lidii Skowron i Eweliny Rosińskiej. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Całość przedstawienia zwieńczyły najserdzeczniejsze życzenia, wspólne odśpiewanie licznie przybyłym babciom i dziadkom  „100 lat”.

Następnie wnuczęta w dowód swej miłości i pamięci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty, laurki itp. Uroczystość zakończył poczęstunek i miłe rozmowy przy herbatce.

Więcej zdjęć w GALERII