199331 dzien kobiet tulipany dataSzacunku oddanego kobietom i uprzejmości nigdy za wiele. Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej okolicy obfitował w uroczystości, w które włączyli się uczniowie naszej szkoły.

5 marca 2016 r. uczestniczyli (głównie uczniowie mieszkający w Gzowie) (GALERIA) w obchodach Dnia Kobiet w Gzowie, prezentując się na scenie obok uczniów z Winnej Góry i Zagórza oraz zespołu tanecznego ze Słupi. Podczas półgodzinnego występu grupa z naszej szkoły przedstawiła satyryczne teksty i scenki oraz taniec i piosenki dedykowane wszystkim paniom zebranym na uroczystości.
 
W dniu 8 marca chłopcy z naszej szkoły pamiętali o swoich szkolnych koleżankach i paniach pracujących w szkole. Dziewczęta zostały obdarowane drobnymi upominkami, a panie nauczycielki kwiatami. Na krótkim apelu chłopcy złożyli życzenia wszystkim małym i dużym kobietom i zaprezentowali okolicznościowe wiersze.
Jeszcze jednym miłym akcentem w tym dniu był występ Ewy Migdalskiej, uczennicy klasy III naszej szkoły na obchodach Dnia Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Przed 300-osobowa publicznością Ewa uroczo zaśpiewała piosenkę Alicji Majewskiej pt. „Być kobietą” zbierając gromkie brawa. ewa