DSCN495011 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do wrocławskiego Afrykarium. W wycieczce wzięło udział 30 uczniów klas III – VI.

DSCN4908Afrykarium to unikatowy na światową skalę wielki kompleks w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody żyją zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów i Dżunglę dorzecza Kongo. Ekspozycje pozwalają zwiedzającym podglądać życie tych zwierząt w warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych. Na nas największe wrażenie zrobiło ogromne akwarium, w którym mogliśmy spacerować podwodnym tunelem pomiędzy pływającymi mieszkańcami mórz: rekinami płaszczkami i innymi egzotycznymi rybami, żółwiami morskimi i skorupiakami.

Po zwiedzeniu Afrykarium poszliśmy na spotkanie z innymi zwierzętami mieszkającymi we wrocławskim ZOO.

DSCN4967Następnie udaliśmy się w kierunku wrocławskiego Rynku w poszukiwaniu Krasnali, które kryją się w uliczkach i zaułkach miasta, umykając przed wzrokiem przechodniów. Jeden z nich – Gastronomek przypomniał nam o porze posiłku, dlatego na koniec udaliśmy się na obiad do Mc’Donaldsa.

 

Więcej zdjęć w GALERII