W dniu 26 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Matki. Choć w tym dniu niespodzianką było brak światła w szkole, to zaplanowany na ten dzień program uroczystości przebiegł niemal w całości. Rozpoczęliśmy od konkursów dla mam z poszczególnych klas.
I tak przedszkolaki narysowały swoje mamy, a część z nich mały właśnie siebie rozpoznać na portrecie.
Mamy uczniów klasy drugiej rozpoznawały swoje dzieci po dłoniach.
„Czy znasz swoją mamę?” to konkurs dla mam z klasy III.
Napisane przez uczniów klasy IV opisów mam, a potem rozpoznawanie przez mamy swojego to kolejny konkurs.
Dla mam klasy V przewidziany był konkurs ” Czy znasz swoje dziecko?”
Klasa VI napisała wiersze dla mam, a mamy rozpoznawały po głosie dla której jest ten wiersz.
Po konkursach odbyła się część artystyczna w której dzieci przedstawiały przygotowane wiersze, inscenizacje i piosenki.
Na zakończenie przygotowany  został skromny poczęstunek dla mam, a w trakcie jego trwania uczniowie wręczali mamą zrobione przez siebie wcześniej upominki.