Zdrowe śniadanie

Kolejne zajęcia z Amadeuszem dotyczyły zdrowego żywienia. Przeczytaliśmy sobie wierszyk o naszym bohaterze , który grymasił przy jedzeniu. Rozmawialiśmy na temat zdrowego stylu życia. Omówiliśmy sobie piramidę zdrowia, sami ja stworzyliśmy, a następnie przystąpiliśmy do przygotowania zdrowych , wiosennych kanapek. Wszyscy się zajadali. Już wiemy, że najwięcej witamin ukrywa się w warzywach i owocach.

Światowy dzień kota

Dnia 20 lutego razem z kotem Amadeuszem świętowaliśmy dzień kota. Wszyscy zamienili się w kotki i świetnie się bawili. Podsumowaniem zajęć była rozmowa na temat opieki nad naszymi pupilami.

Dzień bezpiecznego internetu

9 lutego w naszej grupie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem zajęć było poszerzenie i uporządkowanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii.Temat dla dzieci bardzo trudny, jednak niezwykle ważny. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat nowych technologii i Internetu i tego w jaki sposób są one obecne w życiu dzieci. Z pomocą kłębka wełny wyjaśniliśmy sobie co to sieć internetowa. Ustaliliśmy jakich zasad musimy przestrzegać żeby być bezpiecznym. Dzieci wykonały smartfon marzeń, wybierały aplikacje, które będą na ich telefonach oraz przyporządkowały swój telefon do jednej z czterech kategorii: komunikacja, bezpieczeństwo, rozrywka, informacja.
Podsumowaniem zajęć było obejrzenie kilku odcinków bajki dla dzieci z serii „Owce w sieci”.

Dzień życzliwości i pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Tego dnia celebrowaliśmy bardzo ważny dzień – dzień dobroci, uśmiechu, radości i słońca! Razem z Amadeuszem uczyliśmy się co to znaczy być życzliwym. Pomysłów nie brakowało, każdy promień słońca to następny pomysł. Drzwi naszej sali ozdobiły uśmiechnięte buźki. Mimo pochmurnej aury w naszej sali było dziś słonecznie i wesoło.

Światowy dzień fair play

14 listopada nasze „zerowiaki” podczas specjalnej lekcji W-f- u poprowadzonej przez Panią Kasię obchodziły Światowy Dzień Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję zasady fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Z tej okazji w ramach projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” dzieci wysłuchały bajkę pt. ,,O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać” oraz rozmawiały o negatywnych emocjach towarzyszących przegranej. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie zawsze wygrana jest najważniejsza. Należy cieszyć się z sukcesów innych i czerpać radość ze wspólnej zabawy.

W przedszkolu zasad fair play dzieci uczy się podczas zajęć sportowych oraz różnego rodzaju gier planszowych i zabaw.
Dziękujemy Pani Kasi za poświęcony czas i świetną zabawę smile

Dzień postaci z bajek

Dzieci z grupy 0 rozpoczęły przygodę z kotem Amadeuszem. Dziś w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci poznawały koty ze znanych bajek. Jednym z nich był Amadeusz, z którym będziemy przeżywać różne przygody przez cały rok szkolny. Jest to projekt edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat wartości i emocji. Dziś w ramach zajęć wykonaliśmy portret naszego bohatera Amadeusza.