Spotkania z muzyką!!

Luty 2024

14.02.2024 zawitało do nas ,,Lawendowe studio” dzieci poznały instrument strunowy z grupy szarpanych jakim jest – banjo.

Grudzień 2023

6 grudnia odwiedziło nas ” Lawendowe Studio” wspólnie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki.
Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego wysłały listy do Św. Mikołaja. Mikołaj nie czekał długo i zostawił prezenty dla dzieci pod choinką.

15 listopada 2023r., odbyło się spotkanie z Lawendowym Studiem.
Dzieci z przedszkola i kl. 1-3 miały okazję zapoznać się z instrumentem dętym jakim jest Tuba i usłyszeć kilka utworów oraz poznać tajniki gry na tym instrumencie.

Październik 2023

W środę 18 października po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziło nas Lawendowe Studio. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę „Lawendowe studio”. Zapoznały się z instrumentem muzycznym kontrabas. Miały możliwość posłuchania brzmienia instrumentu, podjąć próbę zagrania na kontrabasie, a także poznały  jego budowę. Odgadywały zagadniki muzyczne.
Dzieci świtnie się bawiły.

Wrzesień 2023

W środę 4 października odwiedziło nas Lawendowe Studio. Została zaśpiewana piosenka na powitanie i przedstawiony tajeminiczy gość. Zawitała do nas Pani Emanuela z Hiszpanii. Zatańczyła dla nas taniec flamengo oraz zaprosiła do wspólnego tańca.

Czerwiec 2023

W poniedziałek 12 czerwca Lawendowe Studio odwiedziło nas z pewnym specjalnym gościem- był to Pan z Peru. Przedstawił nam swój kraj i swoją kulturę, a także uczył nas swojego języka. Zaśpiewaliśmy wspólnie ulubione piosenki w jego języku oraz uczulismy się tańczyć tak jak prawdziwi Meksykaninie.

Maj 2023

W dniu 15 maja Lawendowe Studio zawitało do naszej szkoły razem z Panią Adą, która jak się okazało jest aktorką teatru. Pani Ada zaśpiewała nam disney-owe piosenki, które wszyscy znamy oraz uczyła nas kroków scenicznych. Przybliżyła nam swój zawód, który jest bardzo ciekawy i wymaga dużo pracy, ale i do którego należy mieć talent.

Kwiecień 2023

W dniu 24 kwietnia Lawandowe Studio wprawiło nas w bardzo wesoły nastrój. Zawitał do nas specjalny gość- Pan Komik. Opowiadał nam żarty, pokazywał sztuczki, a nawet i nas uczył. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę.🎩

Marzec 2023

Dziś tj. 20 marca jak co miesiąc odwiedzili nas goście z Lawendowego Studia. Dziś gościliśmy perkusje elektroniczna. Dowiedzieliśmy się jak działa instrument i jakie niesamowite dźwięki może wydobyć: szczekanie psa, ćwierkanie ptaków czy odpalanie samochodu. Hitem dla dzieci okazał się zagrany przez perkusistę utwór Lady Gagi Bloody Mary.

Luty 2023

20 lutego jak co miesiąc razem z „Lawendowym studiem” poznawaliśmy nowe instrumenty muzyczne.
Tym razem była to wiolonczela.
Odgadywaliśmy z jakich części się składa, jak nazywają się struny. Dzięki dźwiękom wiolonczeli, przenieśliśmy się na jezioro pełne łabędzi- zamknęliśmy oczy i rozkoszowaliśmy się piękną muzyką.
Na koniec razem z Panią Wiolą odgrywaliśmy zabawy rytmiczne.

Styczeń 2023

9 stycznia „Lawendowe Studio” zaprezentowało nam flet poprzeczny.
Poznawaliśmy jego części i nazwy, ale także uczyliśmy się na nim grać.
Zaśpiewaliśmy zimowe piosenki, które były odgrywane na nowo poznanym imstrumecie.

Grudzień 2022

W dniu 12 grudnia koleje spotanie z muzyką, dziś tematem było:
„Świąteczne nastroje z sakcofonem”.
Saksofon (wł. sassofono, skrót: sass.; ang. saxophone, sax.) – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Mimo metalowego korpusu, zaliczany jest do drewnianych, ponieważ posiada drewniany stroik tak jak klarnet i dźwięk można uzyskać poprzez czarę tak samo jak w klarnecie.

Listopad 2022

Tym razem w dniu 23 listopada do szkoły wraz z „Lawendowym Studiem” zawitał do nas „fagot”.  Instrument dęty drewniany, jego nazwa włoska „fagotto” oznacza „wiązkę drewna”. Pani zapoznała dzieci z budową i brzmieniem instrumentu. Nie obyło się bez tańców, zagadek muzycznych i wspólnego muzykowania.