Kolejny moduł zaliczony. Przeczytaliśmy książkę „Dzieci z Bullerbyn”. Uzupełniliśmy Lekturniki i karty pracy związane z lekturą. Najwięcej radości jednak sprawiło nam tworzenie makiety Bullerbyn. Wszystkie zagrody prezentują się wspaniale. Teraz wyruszamy w świat po następne przygody z książkami.

W bieżącym roku szkolnym klasa III przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja pod kryptonimem Podróżowanie przez czytanie to świetna zabawa, dzięki której, poprzez czytanie uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Będą poznawali interesujące lektury, do których wykonają co najmniej cztery zadania np. lektura w pudełku, lapbooki związane z treścią przeczytanej lektury czy grę planszową.
Jako pierwsza lekturę wybraliśmy przepiękną książkę R. Grabowskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”.