W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inscenizacja przygotowana została przez uczniów klasy 4 i 6. Jako król Stanisław August Poniatowski wystąpił uczeń klasy 8 Bartłomiej Topolski.
Pierwsza scena odbywa się w klasie, a potem na korytarzu szkolnym. Następnie przenosi się na ulicę gdzie uczniowie przeprowadzają „sondę uliczną” a kończy odczytaniem fragmentów ustawy i piosenką „Wiwat maj”

Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją.
Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone.