26 maja nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych.
Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozów strażackich oraz strącanie pachołków wodą z węża strażackiego. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Nie zabrakło atrakcji w postaci spaceru po parku oraz zabawy na placu zabaw.