Konkursy 2010/2011

Drukuj
PDF
I. W szkole zostały zorganizowane następujące konkursy:
 
Szkolny konkurs przyrodniczy zorganizowany prze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ?Najlepsi hodowcy roślin?
I miejsce - Odział Przedszkolny
II miejsce ? Klasa IV
III miejsce ? Klasa V
 
Szkolny konkurs fotograficzny ?Przedwiośnie w fotografii? zorganizowany prze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody
I miejsce ? Julia i Jakub Faryj
II miejsce ? Anna Kuba
III miejsce ? Julia Łuczyńska
 
Szkolny konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi
W kategorii klas młodszych:
I miejsce ? Rafał Duda
II miejsce ? Kacper Dura
III miejsce- Anna Grzywa
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Zbudniewek, Julia Łuczyńska, Bartek Dura
 
W kategorii klas starszych:
I miejsce ? Klaudia Perka
II miejsce ? Damian Rosiński
III miejsce- Magdalena Grochala
Wyróżnienia otrzymali: Hubert Pąśko, Jakub Faryj i Szymon Rosiński
 
II. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę na konkursach międzyszkolnych:
 
W listopadzie sześcioro uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie ekologiczno-plastycznym  ?Jesienne barwy lasu? organizowanym przez Szkołę Podstawową
w Michowicach.
I miejsce  w kategorii klas  0 -II- Paulina Trębska
Julia Faryj zdobyła wyróżnienie w kategorii klas III-IV
Magdalena Grochala wyróżnienie w kategorii klas V - VI
 
W międzyszkolnym konkursie ?Matematyka w Banku? organizowanym przez Szkołę Podstawową
w Wysokienicach wzięli udział:
Adam Czajka kl. VI
Hubert Pąsko kl. VI
Damian Rosiński kl. V
Wszyscy zakwalifikowali się do finału.
 
Czworo uczniów wzięło udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym ?Z ortografią
za pan brat? organizowanym corocznie przez Szkołę Podstawową w Janisławicach.
I miejsce w kategorii klas V zdobyła Gabriela Dziuda
III miejsce w kategorii klas III zdobył Marcin Pąśko
III miejsce w kategorii klas VI zdobył Hubert Pąśko
Wyróżnienie w kategorii klas IV uzyskał Szymon Sejdak
Sześcioro uczniów wzięło udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczo- plastycznym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Godzianowie.
II miejsce w kategorii klas IV ?VI zdobyła Agata Bachura
Wyróżnienie w tej kategorii uzyskała Anna Kuba
W kategorii klas młodszych w  III miejsce w konkursie zdobyła Ania Grzywa
wyróżnienie zdobyły i Sylwia Zielińska i Julia Łuczyńska.
 
Konkurs edukacyjno-ekologiczny im. Jana Bernata: XXV BOLIMOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO
?Bolimowski park zaczarowany w bajkowy świat? ? w konkursie wzięły udział 3 pięcioosobowe drużyny z klas IV, V i VI.. Drużyny miały za zadanie odegrać scenkę na scenie kinoteatru ?Polonez?. Drużyna z klasy IV
W składzie : Dominika Milczarek, Kaja Nowakowska, Łukasz Śmieszek, Jakub Faryj, Szymon Sejdak.
zdobyła III miejsce.
 
W naszej szkole również został zorganizowany konkurs o zasięgu międzyszkolnym ?Matematyczny talent? dla uczniów klas III.
III miejsce w konkursie zdobył Marcin Pąśko
Wyróżnienie zdobyła Anna Grzywa
 
Uczniowie klasy I Konrad kowalski i Patrycja Adamiec wzięli udział w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach ? Policyjna Akademia Ruchu Drogowego?.
 
Ponadto kilkoro uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach.
 
III. Konkursy ogólnopolskie:
10 uczniów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie historycznym ?Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego od 1530 do 1683 roku?.
Najlepszy wynik uzyskał Hubert Pąśko, niestety żaden z uczestników nie zakwalifikował się do etapu regionalnego.
 
Ogólnopolski konkurs mitologiczny ?KLIO? zorganizowany prze Centrum Edukacji Historycznej udział wzięło 19 uczniów.
Najlepszy wynik w szkole uzyskała Anna Kuba i zdobyła wyróżnienie.
 
Uczniowie brali udział w dwóch konkursach z języka angielskiego:
Ogólnopolski konkurs ?Mix? zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej dla klas 4-6. Spośród 14 uczestników najlepszy wynik uzyskał Szymon Sejdak.
Ogólnopolski konkurs ?Śpiewaj i rysuj z Zabadellą? organizowany przez wydawnictwo OXFORD dla klas I - III
 
W międzynarodowym konkursie matematycznym? Kangur? udział wzięło ?.. uczniów klas od II do VI.
Hubert Pąsko z klasy VI  zdobył wyróżnienie za dobry wynik.
 
Uczniowie startowali ?W ogólnopolskim konkursie wiedzy pożarniczej? Trzech z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego: Damian Rosiński, Hubert Pąśko i Piotr Mozga.
W konkursie plastycznym
pierwsze miejsce w powiecie skierniewickim w kategorii 6-8 lat  zdobył Daniel Starenda z klasy II
 
Nasza Szkolna Kasa Oszczędności po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskim konkursie ?Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO?.
 
W związku z tym w szkole miało miejsce szereg akcji: zbiórka makulatury, puszek, kasztanów, sprzedaż kart świątecznych, kolędowanie.
W tegorocznej edycji zdobyliśmy nagrodę I stopnia w wysokości 2000 złotych, znaleźliśmy się w gronie 50 najlepszych szkół w Polsce. Do konkursu stanęło ponad 700 szkół.
 
 
 
W szkole zorganizowaliśmy wiele uroczystości szkolnych, imprez i akcji.
Na uwagę zasługują imprezy środowiskowe takie jak Wigilia Środowiskowa, Gminny Dzień Kobiet, Dzień Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie kilkakrotnie występowali w kościele w Janisławicach ( obchody Dnia Papieskiego, Jasełka, rocznica śmierci Jana Pawła II)
 
Przed świętami Bożego narodzenia zorganizowany został kiermasz świąteczny. Przed Wielkanocą sprzedawaliśmy palmy, zorganizowana została również wystawa dekoracji świątecznych.
 
W naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011 zostały zorganizowane następujące konkursy:
 
Szkolny konkurs przyrodniczy zorganizowany prze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody - Najlepsi hodowcy roślin
I miejsce - Odział Przedszkolny
II miejsce - Klasa IV
III miejsce - Klasa V
 
Szkolny konkurs fotograficzny - Przedwiośnie w fotografii - zorganizowany prze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody
I miejsce - Julia i Jakub Faryj
II miejsce - Anna Kuba
III miejsce - Julia Łuczyńska
 
Szkolny Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi
W kategorii klas młodszych:
I miejsce - Rafał Duda
II miejsce - Kacper Dura
III miejsce - Anna Grzywa
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Zbudniewek, Julia Łuczyńska, Bartek Dura
 
W kategorii klas starszych:
I miejsce - Klaudia Perka
II miejsce - Damian Rosiński
III miejsce - Magdalena Grochala
Wyróżnienia otrzymali: Hubert Pąśko, Jakub Faryj i Szymon Rosiński
 
II. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę na konkursach międzyszkolnych:
 
W listopadzie sześcioro uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie ekologiczno-plastycznym  - Jesienne barwy lasu - organizowanym przez Szkołę Podstawową
w Michowicach.
I miejsce  w kategorii klas  0 -II- Paulina Trębska
Julia Faryj zdobyła wyróżnienie w kategorii klas III-IV
Magdalena Grochala wyróżnienie w kategorii klas V - VI
 
W międzyszkolnym konkursie - Matematyka w Banku - organizowanym przez Szkołę Podstawowa w Wysokienicach wzięli udział:
Adam Czajka kl. VI
Hubert Pąsko kl. VI
Damian Rosiński kl. V
Wszyscy zakwalifikowali się do finału.
 
Czworo uczniów wzięło udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym - Z ortografią za pan brat - organizowanym corocznie przez Szkołę Podstawową w Janisławicach.
I miejsce w kategorii klas V zdobyła Gabriela Dziuda
III miejsce w kategorii klas III zdobył Marcin Pąśko
III miejsce w kategorii klas VI zdobył Hubert Pąśko
Wyróżnienie w kategorii klas IV uzyskał Szymon Sejdak
 
Sześcioro uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Godzianowie.
II miejsce w kategorii klas IV - VI zdobyła Agata Bachura
Wyróżnienie w tej kategorii uzyskała Anna Kuba
W kategorii klas młodszych w III miejsce w konkursie zdobyła Ania Grzywa
wyróżnienie zdobyły i Sylwia Zielińska i Julia Łuczyńska.
 
Konkurs edukacyjno-ekologiczny im. Jana Bernata: XXV BOLIMOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO
Bolimowski park zaczarowany w bajkowy świat  w konkursie wzięły udział 3 pięcioosobowe drużyny z klas IV, V i VI.. Drużyny miały za zadanie odegrać scenkę na scenie kinoteatru "Polonez". Drużyna z klasy IV ws kładzie : Dominika Milczarek, Kaja Nowakowska, Łukasz Śmieszek, Jakub Faryj, Szymon Sejdak.
zdobyła III miejsce.
 
W naszej szkole również został zorganizowany konkurs o zasięgu międzyszkolnym ?Matematyczny talent? dla uczniów klas III.
III miejsce w konkursie zdobył Marcin Pąśko
Wyróżnienie zdobyła Anna Grzywa
 
Uczniowie klasy I Konrad Kowalski i Patrycja Adamiec wzięli udział w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Skierniewicach - Policyjna Akademia Ruchu Drogowego.
 
Ponadto kilkoro uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach.
 
III. Konkursy ogólnopolskie:
10 uczniów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie historycznym Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego od 1530 do 1683 roku.
Najlepszy wynik uzyskał Hubert Pąśko.
 
Ogólnopolski konkurs mitologiczny KLIO zorganizowany prze Centrum Edukacji Historycznej udział wzięło 19 uczniów.
Najlepszy wynik w szkole uzyskała Anna Kuba i zdobyła wyróżnienie.
 
Uczniowie brali udział w dwóch konkursach z języka angielskiego:
Ogólnopolski konkurs Mix zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej dla klas 4-6. Spośród 14 uczestników najlepszy wynik uzyskał Szymon Sejdak.
Ogólnopolski konkurs Śpiewaj i rysuj z Zabadellą organizowany przez wydawnictwo OXFORD dla klas I - III
 
W międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur udział wzięło 18uczniów klas od II do VI.
Hubert Pąśko z klasy VI  zdobył wyróżnienie za dobry wynik.
 
Uczniowie startowali W ogólnopolskim konkursie wiedzy pożarniczej.  Trzech z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego: Damian Rosiński, Hubert Pąśko i Piotr Mozga.
W konkursie plastycznym pierwsze miejsce w powiecie skierniewickim w kategorii 6-8 lat  zdobył Daniel Starenda z klasy II
 
Nasza Szkolna Kasa Oszczędności po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO.
W związku z tym w szkole miało miejsce szereg akcji: zbiórka makulatury, puszek, kasztanów, sprzedaż kart świątecznych, kolędowanie.
W tegorocznej edycji zdobyliśmy nagrodę I stopnia w wysokości 2000 złotych, znaleźliśmy się w gronie 50 najlepszych szkół w Polsce. Do konkursu stanęło ponad 700 szkół.